Dodany: 2013-01-29 11:12:03

Encyklopedie internetoweInternet to kompedium informacji, ogrom wiedzy, ocean informacji. W internecie możemy zdobyć informacje na   prawie każdy temat. Ponieważ potrzeby wiedzy w społeczeństwie są duże a internet dał szanse na ich zaspokojenie.

 

Wykorzystało to grono osób i powstały różnego rodzaju encyklopedie a wszystko na podstawie projektowanie stron internetowych. Istnieje wiele encyklopedii internetowych różnego rodzaju, i jakości są to często encyklopedie branżowe i prezentują one dość wysoki poziom wiedzy. Niektóre wydawnictwa jak np. PWN mimo wydań drukowanych postanowiły skorzystać z projektowanie stron internetowych i stworzyć internetową wersję Encyklopedii Powszechnej PWN.

 

Istnieją tez encyklopedie w pełni powstałe dzięki internautom i ich pracy takie jak Wikipedia które tez powstała z projektowanie stron internetowych. Wikipedia to encyklopedia stworzona przez internautów, dla internautów, jest przez nich redagowana i oceniania. To wolna encyklopedia od reklam i innych takich środków. To prawie jak działalność charytatywna..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Encyklopedie internetowe
Nick: