Dodany: 2013-01-29 10:53:03

Historia powstania komputerówMówiąc o czasach w których powstały pierwsze komputery należy cofnąć się do lat 60 tych ubiegłego stulecia. To właśnie ten okres jest początkiem. Wtedy to powstały pierwsze urządzenia, popularnie dziś zwane komputerami.

 

Pierwsze z nich były oczywiście urządzeniami bardzo dużych rozmiarów, często zajmowały również całe pomieszczenia. Jednak na tamte czasy, te właśnie komputery były szczytem myśli technicznej. Korzystać z nich mogły wówczas jedynie największe firmy, które mogły sobie na ich zakup pozwolić. Nie było na nie stać zwykłych przeciętnych zjadaczy chleba. Często ich ceny sięgały kosztów nowych samochodów.

 

Od tamtej pory wiele się zmieniło. Dzisiejsze komputery znajdujące się w domach to bardzo zaawansowane technicznie urządzenia o ogromnej mocy obliczeniowej, zdolne są poradzić sobie z najtrudniejszymi zadaniami jakie stawia przed nimi współczesność. A niewątpliwie będą jeszcze lepsze niż dotychczas. Rozwój techniczny dziś pędzi, wszystko więc zmienia się z minuty na minutę. Tak będzie już zawsze..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Historia powstania komputerów
Nick: